Správce knihovního systému

VŠB–TUO dovršila v roce 2014 jako pokračovatelka montánního učiliště, báňské akademie a Vysoké školy báňské v Příbrami 165 let své existence. Vědecká a výzkumná činnost je po výuce a vzdělávání druhou hlavní činností univerzity a má klíčový význam z hlediska úspěšného průběhu restrukturalizace Moravskoslezského kraje. VŠB-TUO patří mezi špičkové technické univerzity v rámci ČR, jejichž vědecko-výzkumný a vývojový potenciál rozvíjí a vytváří důležitou součást inovačních aktivit Moravskoslezského kraje a České republiky.

Náplň práce:
Pracovník na této pozici se podílí zejména na správě knihovního informačního systému a návazných informačních systémech. Provádí analýzu uživatelských požadavků a navrhuje jejich řešení v oblasti úpravy software. Upravuje knihovní informační systémy s ohledem na jejich možnosti a omezení. Provádí dohled nad aplikací a správu databáze. Hlavní odpovědnosti: Správa knihovního systému Verbis včetně správy databáze, správa digitálního repozitáře DSpace, úprava konfigurace na základě požadovaných změn v souladu s koncepcí a architekturou, analýza požadavků od koncových uživatelů a analýza zjištěných chyb, technická podpora klíčových uživatelů.

Požadujeme:
- VŠ, ideálně technického směru
- zkušenosti s vývojem informačních systémů nebo webových aplikací, se správou databází (znalost databáze Firebird výhodou),
- znalost jazyka SQL,
- základní znalost webových technologií (HTML, CSS, JavaScript, XML), Java technologií a algoritmické myšlení, administrace operačního systému Linux a Windows,
- znalost knihovnických procesů výhodou,
- analytické myšlení a týmovou spolupráci, pečlivost a spolehlivost, všeobecný rozhled v IT,
- základní znalost anglického jazyka.

Nabízíme:
Moderní a příjemné pracovní prostředí v Ostravě – Porubě, dobrý pracovní kolektiv, zázemí velké a stabilní organizace, profesní růst, 5 týdnů dovolené a další zaměstnanecké benefity.

Místo práce: Ostrava

Termín nástupu: Ihned, příp. dle domluvy

Přihlášky k výběrovému řízení doložené životopisem, zaměřeným na odbornou praxi prokazující dispozice pro tuto pozici, příp. referencemi zašlete na emailovou adresu: martin.lason@vsb.cz. Do předmětu emailové zprávy uveďte: VŘ – Správce knihovního systému.
Vytvořeno: 24. 4. 2014, 10:48

Obor
Informační technologie
Plat
dohodou
Lokalita
Ostrava