Právník/právnička se zaměřením na pracovní právo a personalistiku

Zprostředkováváme personální inzerci pro klienta, kterým je město Bystřice pod Hostýnem, Masarykovo nám. 137, Bystřice pod Hostýnem, IČ: 00287113, zastoupené JUDr. Martinem Olšou, vedoucím odboru vnitřní správy Městského úřadu Bystřice pod Hostýnem.

Náplň práce:
Výkon komplexních právních činností při zajišťování výkonu samosprávy na úseku pracovního práva a personalistiky Městského úřadu Bystřice pod Hostýnem, včetně zastupování veřejných zájmů v soudních sporech.

Požadujeme:
Předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka (dle § 4 zákona č. 312/2002 Sb. o úřednících
územně samosprávných celků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, dále jen
„zákona“):
- státní občanství České republiky (cizí státní občan jen pokud má v ČR trvalý pobyt)
- min. věk 18 let,
- způsobilost k právním úkonům,
- bezúhonnost (za bezúhonnou se pro účely tohoto zákona nepovažuje fyzická osoba, která byla pravomocně odsouzena pro trestný čin spáchaný úmyslně, nebo pro trestný čin spáchaný z nedbalosti za jednání související s výkonem veřejné správy, pokud se podle zákona na tuto osobu nehledí, jakoby nebyla odsouzena)
- znalost jednacího jazyka (čeština, slovenština)

Jiné požadavky územního samosprávného celku pro vznik pracovního poměru odpovídající
povaze správní činnosti, kterou má uchazeč o přijetí do pracovního poměru úředníka (dále jen
„uchazeč“) vykonávat:
- VŠ vzdělání v magisterském studijním programu – obor právo
- znalost zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, znalost zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů, a předpisů pracovního práva, zejm. zákona č. 262/2006, zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, ve znění pozdějších předpisů, nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, podmínkou
- praxe v oblasti řízení lidských zdrojů a pracovního práva výhodou
- praxe ve veřejné správě výhodou
- dobrá znalost práce na PC, včetně práce v počítačových sítích, rychlá orientace v síti internet
- řidičský průkaz skupiny B
- schopnost zvládat psychickou zátěž
- vysoké pracovní nasazení, pečlivost, důslednost, dobré komunikační schopnosti

Nabízíme:
- pracovní poměr na dobu neurčitou
- platová třída odpovídající druhu práce: 11. (dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozd. předpisů a nař. vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě)

Místo práce: Bystřice pod Hostýnem

Termín nástupu: červenec 2014

Přihláška k výběrovému řízení:

Uchazeč podá písemnou přihlášku v zalepené obálce označené „Výběrové řízení – právník –
personalista na podatelně Městského úřadu nebo zašle na adresu: Městský úřad Bystřice pod
Hostýnem, Masarykovo nám 137, 768 61 Bystřice pod Hostýnem, případně do datové schránky města se zaručeným elektronickým podpisem, a to nejpozději do 05.06.2014 (včetně).

Přihláška musí obsahovat níže uvedené náležitosti (§ 7 odst. 4 zákona):
- jméno, příjmení a titul uchazeče
- telefonický nebo e-mailový kontakt na uchazeče
- datum a místo narození uchazeče
- státní příslušnost uchazeče
- místo trvalého pobytu uchazeče
- číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního
- občana
- souhlas se zpracováním osobních údajů v tomto znění:

„V souladu s ust. § 5, odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlasím s tím, aby moje osobní údaje, které tímto poskytuji Městu Bystřice pod Hostýnem, byly tímto úřadem zpracovány pouze pro účely výše uvedeného výběrového řízení.“

- prohlášení o tom, že uchazeč splňuje požadavky uvedené v podmínkách výběrového řízení
- datum a podpis uchazeče

K přihlášce je nutno připojit tyto doklady (§ 6 odst. 4 zákona):
- životopis, ve kterém se uvedou údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech týkajících se uvedené oblasti
- výpis z evidence Rejstříku trestů (originál) ne starší než 3 měsíce; u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem; pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením
- úředně ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání

Přihlášku lze podat na předtištěném formuláři, který je k dispozici na internetových stránkách města www.mubph.cz (pod záložkou Dokumenty a formuláře – Formuláře – Ostatní formuláře).

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení je zveřejněno rovněž na oficiálních stránkách města v síti
Internet (www.mubph.cz).

Vytvořeno: 23. 5. 2014, 09:34

Obor
Právo
Plat
0
Lokalita
Zlínský kraj